Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego w Głogowie

Dziś rano podpisałem umowę na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego. Jutro przekazujemy plac budowy, a pierwsze prace budowlane rozpoczną się już w lipcu. W tym roku wykonawca, firma PBD z Głogowa, ma w zakresie prace wycenione na 7 milionów złotych. W roku przyszłym - na kolejne 13.655 tys. złotych. Prace zakończą się we wrześniu przyszłego roku.

Koszt całości to 20.655 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 9 mln.

Rewitalizacja bulwaru to jedna z najważniejszych miejskich inwestycji, która po realizacji przywróci te tereny mieszkańcom. Zagospodarujemy prawie 4 hektary terenu, w tym powierzchnie utwardzone - 1,9 ha, powierzchnie zielone – 1,6 ha. Przebudujemy ul. Nadodrzańską, wybudujemy miejsca postojowe, ścieżki rowerowe i chodnik. W projekcie jest także budowa ulic Garncarskiej, Młyńskiej, Kołłątaja (na szerokości Bulwaru) wraz z budową chodników. W zakresie prac jest także budowa parkingu z dwoma zjazdami publicznymi, budowa sieci monitoringu, oświetlenia (w tym parkowego), montaż punktów Wi-Fi, budowa fontanny posadzkowej. Teren bulwaru zagospodarowanie wyposażony w elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, donice, stojaki rowerowe, hamaki, stoliki, elementy ozdobne – ramy stalowe oraz elementy zabawowe – trampoliny terenowe, toaleta publiczna). Będą nowe nasadzenia. Planujemy zasadzić prawie 150 drzew i ponad 1000 krzewów. Zamontujemy także budki lęgowe dla ptaków.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem