Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Przedostatni już punkt naszego dekalogu, dziewiąty...

Przedostatni już punkt naszego dekalogu, dziewiąty...

9. Wrocław przyjazny lokalnym przedsiębiorcom.

Wrocław silnie wspiera duże międzynarodowe koncerny lokujące swoje oddziały w naszym mieście. Gmina zdaje się jednak zapominać o mikroprzedsiębiorcach i małych przedsiębiorstwach, które tutaj płacą podatki. Rodzime firmy nie mogą liczyć na ulgi i wsparcie, jakie otrzymują międzynarodowe korporacje. Nadszedł czas, by ten trend odwrócić.
Miarą sukcesu rozwiniętych społeczeństw są rodzime firmy, których działalność rynkowa pozytywnie wpływa na lokalną społeczność. Dlatego priorytetem magistratu powinny być inwestycje i wsparcie dla wrocławskich firm, płacących podatki w naszym mieście i zatrudniających mieszkańców.
Proponujemy:
• wsparcie lokalnych producentów – KUPUJ LOKALNIE
◦ poprzez promocję rodzimej produkcji – teren Wrocławia i okolic
◦ promocję zakupów w małych, osiedlowych sklepikach
◦ promocję kuchni regionalnej
• wsparcie zatrudnienia dla lokalnych firm – z powodu dużej koncentracji międzynarodowych koncernów stawki płac są we Wrocławiu relatywnie wysokie i dużo lokalnych firm nie stać na rozszerzenie działalności poprzez zatrudnienie kolejnych pracowników – proponujemy specjalne programy wspierające zatrudnienie na umowę o pracę poprzez zniżki w podatkach lokalnych, dodatkowe szkolenia, darmowe szkolenia BHP itp.
• lokale biurowe dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorstw – choć w mieście przybywa biurowców, to brakuje inwestycji w lokale biurowe o niższych standardach, co generuje wysokie ceny najmu dla rodzimych firm, których nie stać na dzierżawę biur przeznaczonych dla międzynarodowych koncernów.
• Miejska Giełda Produktów i Usług – miejsce, w którym lokalni przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać i pozyskiwać zamówienia.
• konsultacje magistratu z lokalnym biznesem – konieczna jest płaszczyzna do prowadzenia konsultacji z lokalnymi przedsiębiorstwami w celu pozyskiwania informacji o potrzebach wrocławskich firm oraz wdrażania nowych programów wspierających. Partycypacja we Wrocławiu może obejmować nie tylko mieszkańców, ale również mieszkańców – lokalnych przedsiębiorców.
• prowadzisz firmę i płacisz podatki we Wrocławiu – specjalne programy dla firm płacących podatki w mieście – okazjonalne bilety na wydarzenia kulturalne finansowane przez miasto, bilety do miejskich jednostek kulturalnych (muzea, galerie), dodatkowe punkty przy przetargach organizowanych przez jednostki magistratu, dodatkowe zniżki na lokale handlowo – usługowe należące do gminy.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem