Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Dokumenty VI Zjazdu Wojewódzkiego SLD na Mazowszu

dodano 2016-05-18 16:47 w kategorii: Informacje

Obradujący w Warszawie VI Zjazd Mazowiecki SLD zakończył cykl zmian władz partyjnych w naszym województwie. Określono liczebność Zarządu Wojewódzkiego (7 wiceprzewodniczących oraz 11 członków), Wojewódzkiego Sądu Partyjnego (7 osób), a także Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej (5 osób). 

Przyjęto również dwa stanowiska merytoryczne. W pierwszym z nich odniesiono się do kwestii zachowania integralności województwa mazowieckiego. Jego podział jeszcze bardziej pogłębiłby istniejące różnice. Wyraźna, ostentacyjna niechęć władz PiS do włodarzy Mazowsza i Warszawy nie powinna zwalniać z myślenia o konsekwencjach dotyczących realizacji programów rozwojowych, unijnych i krajowych. Nawet, jeśli wiele środowisk wnosi słuszne uwagi co do zakresu podmiotowego i przedmiotowego tych już przyjętych i wynegocjowanych z Unią Europejską programów. Dzisiaj, przy postępującej w kraju i Europie kompromitacji państwa zarządzanego przez polityków PiS, powrót do powtórnych negocjacji nie jest możliwy.

W stanowisku dotyczącym obrony demokratycznego państwa prawnego oraz przeciwdziałania zagrożeniu ekstremizmem politycznym w Polsce możemy przeczytać między innymi o sprzeciwie wobec wszelkich form łamania prawa w naszym kraju, a przede wszystkim naruszania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość. W demokratycznym państwie prawnym niedopuszczalne jest kwestionowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego, który stoi na straży ustawy zasadniczej. Obowiązujący ład konstytucyjny jest efektem wypracowanego pod rządami SLD i prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego kompromisu.

Pełna treść dokumentuów znaduje się tutaj

 Komentarze

Wydarzenia

 • Liberadzki: Poczekajmy na prezydenckie projekty ustaw

  6 minut temu

  Po decyzji pana prezydenta, nikt nie powinien wychodzić poczuciem euforii, że wygrał i wskazywać, że ktoś przegrał. Jeżeli stworzymy warunki do tego, żeby móc usiąść razem i rozmawiać o projekcie, który pan prezydent mam nadzieję przedłoży, to wtedy wszyscy wygramy - pisze prof. Bogusław Liberadzki,czytaj więcej»

 • Gawkowski: Prezydent wysłuchał się w głos społeczeństwa obywatelskiego

  14 minut temu

  – Przede wszystkim najważniejsze jest, że prezydent wysłuchał społeczeństwa obywatelskiego, tych dziesiątek tysięcy Polek i Polaków, którzy wylegli na ulice już kilka dni temu – tak decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS skomentował Krzysztof Gawkowski​, wiceprzewodniczączytaj więcej»

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.